Ekonomi

Bayram Dönemi ve İran-İsrail Gerginliği Sonrası Altın Fiyatlarının Yükselişi: Çiftlere Uzman Tavsiyeleri

Eskişehir’deki bayram tatili sürecinde piyasalar kapalı olmasına rağmen, altın fiyatlarındaki yükseliş durmadı. Eskişehir Kuyumculuk Mağaza Müdürü Emre Öztürk, bu yükselişi İran-İsrail geriliminin de körüklediğini vurgulayarak, düğün sezonuna giren çiftlere altın alımlarını erkenden yapmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Ramazan Bayramı’nın ardından piyasalar yeniden açılmasına rağmen, altın fiyatlarının yüksek seviyelerde seyretmeye devam ettiğini belirten Öztürk, gram altının bayram arifesinde 2 bin 700 lira seviyelerine kadar yükseldiğine dikkat çekti. Ayrıca, bölgesel gerilimlerin altın piyasasına olan etkisiyle, fiyatların daha da artabileceğini öngördü.

Emre Öztürk, düğün hazırlıkları içinde olan çiftlere yönelik önerilerde bulundu: “Altın fiyatlarının yükselme eğilimi devam ediyor. Bu sebeple, müstakbel gelin ve damatlarımıza tavsiyem, gerekli olan altınları şimdiden alıp kenara koymaları yönünde. Özellikle 22 ayar 1 gram altınların üretimi ve satışı durmuş durumda. Şu anda piyasada, yatırım amacıyla 24 ayar 1 gram altınlar daha fazla tercih ediliyor. Çeyrek altınlar yerine de yine 1 gram 24 ayar altınlar alınabilir.”

Öztürk, düğün hazırlığındaki çiftlerin, fiyatlar yükselmeden önce altın alımlarını tamamlamalarını önererek, piyasadaki mevcut durumu değerlendirip, yatırımlarını buna göre şekillendirmelerini tavsiye etti.

Alakalı Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu