EkonomiGündem

Son Dakika: Asgari Ücrete Ek Zam ve Emeklilere Refah Payı Hakkında Son Açıklama! Bakan Işıkhan Net Konuştu

Son Dakika: Asgari Ücrete Ek Zam Yapılacak mı? Bakan Işıkhan’dan Net Açıklama

Asgari ücrete ek zam konusu, milyonların merakla takip ettiği bir gündem maddesi haline geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuyla ilgili son noktayı koydu. Bakan Işıkhan, yaptığı açıklamada asgari ücrete ek zam yapılmayacağını belirtti. Ayrıca, emeklilere ekstra refah payı verilip verilmeyeceği sorusuna da yanıt veren Işıkhan, bu konuda da net bir kararın olmadığını ifade etti. Bu açıklamalar, asgari ücretle geçinen milyonlarca vatandaşın dikkatini çekti.

Asgari ücrete ara zam gündemde yer almaya devam ediyor. 

Asgari ücret, ocak ayında yüzde 49 zamla 11 bin 402 liradan 17 bin 2 liraya yükseltilmişti. Bu yıl asgari ücrete tek zam yapılacağı açıklanmasına rağmen kamuoyu tarafından “Asgari ücrete ikinci zam gelir mi?” sorusunun yanıtı merak ediliyor

alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaptığı açıklamayla asgari ücret tartışmalarına son noktayı koydu. Bakan Işıkhan, konuya ilişkin soruya verdiği yanıtta,  “Ara zam gündemde yok. Daha önce de soruldu bu soru. Aynı düşüncemizi koruyoruz. Enflasyonla ilgili gelen verilerimiz çok güzel” dedi.

Emekliye ek refah payı verilecek mi?

Emekliye refah payı verilmesine ilişkin soruyu da cevaplandıran Bakan Işıkhan, “Şu anda bunu konuşmak için çok erken. Bunun için temmuz ayını bekleyelim” ifadelerini kullandı.

Alakalı Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Haber'de Dikkatinizi Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu