GündemEskişehir Etkinlik

Eskişehir’de Jandarma Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları: Özel Öğrencilerle Anlamlı Etkinlik

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı, kuruluşunun 185’inci yıl dönümünü, anlamlı bir etkinlikle kutladı. Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği’nin koordinesinde düzenlenen etkinlik, Odunpazarı İlçesi Atatürk Elbruz Bilge Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Ali Gaffar Okan Ortaokulu‘ndan 31 engelli öğrenciyi ağırladı. Ziyaret, Sayın İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir’in katılımıyla gerçekleşti.

Öğrenciler, idareciler ve sınıf öğretmenleri eşliğinde Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı‘nı ziyaret ederek, jandarmanın görevleri hakkında bilgi aldı. PAMİT ve Olay Yeri İnceleme Timi, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ve Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrencilere jandarmanın faaliyetlerini anlattı.

Asayiş Köpeği ATAK, köpek unsuru operatörü refakatinde bir gösteri düzenledi. İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen drone uçuşu ve Komando Bölük Komutanlığı‘nın zırhlı araç ve personel tanıtımı da etkinlikte yer aldı.

Siber Şube Müdürlüğü, öğrencilere siber farkındalık, güvenli internet ve sosyal medya kullanımı konularında bilgilendirme yaptı. Çocuklara yönelik internet ortamında suçlardan korunma yöntemleri hakkında görsel içerikli broşürler dağıtıldı.

Kadın astsubaylar, öğrencilere refakat ederek hediye ve boyama kitabı dağıttı. Ziyaretin başlangıcından bitişine kadar öğrencilerin yanında olan astsubaylar, jandarmanın tanıtımını yaptı ve etkinliğin mihmandarlığını üstlendi.

Bu anlamlı etkinlik, hem jandarmanın görevlerini tanıttı hem de özel öğrencilerin keyifli vakit geçirmelerini sağladı.

Alakalı Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Haber'de Dikkatinizi Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu